Blog

2015 Sosyal Medya Ödülleri

SOSYAL MEDYANIN EN İYİLERİ

Son yıllarda çeşitli kulüpler ve diğer bazı oluşumlar tarafından düzenlenen sosyal medya ödülleri; TV programlarından haber kaynaklarına, müzikten markalara kadar onlarca kategoride sosyal medyanın enlerini belirliyor. Bu etkinlikle binlerce kişinin katıldığı anketlerle çoğunluğun fikrine en doğru şekilde ulaşmak amaçlanıyor. Ülkemizde sosyal medya sektörüne yön veren ödüller arasında önemli bir yere sahip olan sosyal medya ödülleri Twitter’da ve diğer sosyal medya organlarında geniş bir takipçi kitlesine sahip. 36 kategoride yüz binlerce kişinin oylarıyla belirlenen ödüllerin verileceği törenin ise ülkemizin içinde bulunduğu durumlardan dolayı 2016’da gerçekleşmesi kararlaştırıldı. Geçtiğimiz yılın en çok katılım sağlanan ve beğenilen etkinliklerinden biri olan 2015 sosyal medya ödülleri sahiplerinden bazıları ise şu şekilde:

buse-terim

BİREYSEL BLOG KATEGORİSİ

Tarzıyla ve ülkemizde modaya yön veren isimlerden biri olmasıyla tanıdığımız Buse Terim, moda ve yaşama dair oluşturduğu www.buseterim.com.tr bloguyla 2015’in en beğenilen bireysel blog ödülüne layık görüldü.

DİZİ KATEGORİSİ

Başrollerini Barış Arduç ve Elçin Sangu’nun paylaştığı Kiralık Aşk dizisi dizi kategorisinin en iyisi oldu. Dizinin Instagram’da 537 bin, Twitter’da 125 bin takipçisi bulunuyor.

ahmet-umit

YAZAR KATEGORİSİ

Nevzat Komiser karakterini İstanbul temasıyla polisiye romanlarında bizlerle buluşturan Ahmet Ümit, yazar kategorisinin 1.si oldu. Ahmet Ümit’in Twitter’da 467 bin, Instagram’da ise 18.7 bin aktif takipçisi bulunmakta.

 

RESMİ KURUM KATEGORİSİ

Sosyal medyayı en aktif kullanan resmi kurumlardan biri olan Kadıköy Belediyesi, 2015 sosyal medya ödülleri’nin Resmi Kurum kategorisinin kazananı oldu. Kadıköy Belediyesi’nin Twitter’da 415 bin, Instagram’da ise 35.8 bin takipçisi bulunuyor.

beyaz-show

TV PROGRAMI KATEGORİSİ

Yıllardır geniş kitleler tarafından takip edilen Beyazıt Öztürk’ün sunumuyla izlediğimiz Beyaz Show, 2015 sosyal medya ödülleri’nin TV programı kategorisindeki ödülünün sahibi.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top