Blog

2015 Yılının Twitter Fenomenleri

Twitter, ülkemizde oldukça popüler olmasıyla beraber en çok kullanılan sosyal medya unsurlarından da birisidir. Hemen hemen her konuda paylaşımların yer aldığı bu sitede bazı kullanıcılar diğer kullanıcılara göre daha fazla takipçiye sahip olmasıyla beraber, paylaştıkları fotoğraf, video ve yazılar da oldukça fazla beğeni almaktadır. Fenomen olarak adlandırılan bu kullanıcıların paylaşımları sadece Twitter’da değil, diğer sosyal medya unsurlarında da paylaşılmakta ve çok fazla beğeni almaktadır. Peki, 2015 yılının twitter fenomenleri kimlerdir?

twitter-fenomenleri

  • Twitter’da yaptıkları paylaşımlar ile şöhrete kavuşmuş birçok fenomen vardır. Attığı twitlerin toplum tarafından beğenilmesi sonucu film ve dizilerde oynayan fenomenlerden birisi de @ceriLevis nick name’ine ile Ömür Özdemir’dir. 180 bin üzerinde takipçisi olan Özdemir, Harem ve Güzel köylü dizilerinde rol almıştır.
  • Twitter’da kazandığı şöhret ile yazarlığa adım atmış bazı fenomenler de mevcuttur. Bu fenomenler arasında en çok beğenilenlerden birisi İstiklal Akarsu’dur. Hayatında yaşadığı anıları paylaştığı 3 farklı kitabı da oldukça beğenilmiştir.

twitter-nedir

  • 2015 yılının twitter fenomenleri arasında yer alan @Puccaa nick name’li kullanıcı da yazdığı kitaplarla şöhrete kavuşmuştur. 1 milyon üzerinde kullanıcı tarafından takip edilen Puccaa, hürriyet gazetesinde de pazar günleri köşe yazısı yazmaktadır.
  • Twitter’da fenomen olan kullanıcıların ortak özelliklerinden birisi de yaptıkları mizah ile insanları güldürmeleridir. Bu doğrultuda bazı kullanıcılar güncel olaylarla ilgili ya da değil, mizah barındıran fotoğraf, video ve yazılar paylaşan kullanıcılar da birçok insan tarafından takip edilmektedir. Nafer Ermiş ve Önder Seren bu kullanıcılara örnek olarak verilebilir.
  • Ayrıca kendi isimlerini kullanmadan paylaşım yapan twitter fenomenleri de vardır. 2015 yılının twitter fenomenleri arasında bu tarz paylaşımlar yapan fenomenler oldukça fazladır.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top