Blog

Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı 300 Milyonu Geçti

INSTAGRAM

Günümüzde birçok insanın kullandığı bir sosyal sitedir instagram. Burada anlık olarak anılarınızı çekip paylaşma şansınız var. İnstagram 2010 yılında kuruldu. Çok kısa bir süre geçmesine rağmen kullanıcı sayısı 300 milyonu geçti. Şuan birçok aktif üyesi bulunan instagram 300 milyonu geçkin üyesi ile ön sıralarda. İnstagram resim çekebileceğiniz çektiğiniz resimleri filtreleyerek onları bir çerçeve içinde sunabileceğiniz bir uygulamadır. Instagram’ın en önemli özelliklerinden biri de resimlerinizi özel çerçevelerin içinde sunabilmenizdir.

instagram

Kevin Systrom ve Mike Krieger adlı iki kişi tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde kurulmuştur instagram. Facebook, Twitter gibi sosyal medya siteleri olsa da şuan en çok kullanılan ve sosyal medyanın sadeleştirilmiş olarak oluşturulmuş olan instagram en çok kullanılan ziyaret edilen sitesi haline gelmiştir. Bunun en açık ispatı da kullanıcı sayısının şuan itibarı ile 300 milyonu aşmış olmasıdır. İnstagram her yerde kullanılmakta. Televizyon programlarını takip ederken, her hangi bir haber niteliğinde olduğunu düşündüğünüz bir şey olduğunda, vs. birçok alanda da instagramı kullanabilirsiniz.

instagram-kullanicilari

Yolda giderken hoşunuza giden bir resim görüntülediniz. Hemen çekerek istediğiniz bir çerçeveye koyarak kısa süre içerisinde de bunu herkesle paylaşabilirsiniz. Şuan birçok kişinin ağzında fotoğraf çektim instagram da paylaştım cümleleri dolaşmakta. Facebook ve Twitter da bile paylaşılan fotoğrafların çoğu instagram’dan aktarılmıştır. İnstagram her geçen gün kendini geliştirmekte. Bu şekilde gelişmeleri ile de her geçen gün kullanıcı sayısı artacaktır. İnstagram da birçok yerde çekildiğiniz fotoğrafları bir arada buluşturarak yayınlama şansınız da var. İnstagram uygulaması her gün birileri tarafından indirilmekte. Bir gün içinde en çok indirilme sayısı ise 1 milyon kez indirildi. Bu rekor seviye ile de instagram 2012 yılında facebook tarafından satın alındı. Ama hala daha en önde bulunan sosyal medyalardan biridir.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top