Instagram’a Nasıl Kayıt Olunur?

Kurulduğu tarihten günümüze en popüler sosyal medya uygulamaların başında gelen instagram, her yıl popülerliğine popülerlik katarak ilerlemeye devam ediyor. 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınması uygulamanın ne kadar popüler bir durumda olduğunu göstermek için küçük bir örnek. Bir fotoğraf paylaşımı için hazırlanan uygulama günümüzde video paylaşımına da fırsat vermektedir. 25 dili destekleyen milyonlarca kullanıcı olan bir uygulama olduğunu da ekleyelim.

instagrama-nasil-kayit-olunur

Kayıt olmak zor mu?

İnstagrama nasıl kayıt olunur? Bu kadar popüler bir uygulama kayıt olmak ve bu kitlenin dışında kalmamak için basit birkaç işlemle kayıt olabiliyorsunuz. İlk olarak bilmeniz gereken İnstagram’a web üzerinden kayıt olamayacağınız. Android,  İOS ya da Windows Phone işletim cihazlarından birini destekleyen bir cihazınızın olması gerekiyor.

Daha sonra cihazınızda instagram uygulamasının yüklü olması gerekiyor, eğer yüklü değilse basit bir şekilde uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken işlemleri sırasıyla sizlerle paylaşıyoruz.

instagrama-kayit-olma

Uygulamayı açtıktan sonra, direkt olarak Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Eğer diyorsanız ki ben Facebook kullanmıyorum yada Facebook yoluyla girmek istemiyorum diyorsanız E-posta adresiniz ya da telefon numarasıyla kaydol seçeneğine tıklayarak kayıt olma sürecine devam edebiliyoruz. İlk olarak E-posta adresiniz sizden istenecek, kullanmak istemezseniz telefon numaranız ile de üye olabilirsiniz. Biz mail yoluyla üye olmaya devam ediyoruz ve “ileri” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Karşımıza genel ekranda “adı soyadı(isteğe bağlı)” , “kullanıcı adı” ve “şifre” sekmelerini dolduruyoruz. İstersek bir foto ekleyebiliyoruz. Eğer kullanıcı adınız başka biri tarafından kullanılıyorsa başka bir kullanıcı adı yazmanız isteniyor. İşte bu kadar basit bir şekilde kayıt olabiliyorsunuz. İnstagrama nasıl kayıt olunur? Sorusunu cevapladık. Sizlere iyi fotoğraflı günler dileriz.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top