Blog

Instagram’da Daha Popüler Olmanın Yolları

İNSTAGRAM’DA NASIL DAHA POPÜLER OLUNUR?

    Her geçen gün popülaritesini biraz daha arttıran, sosyal medyada kendini ifade etme anlayışına bambaşka bir anlam ve boyut kazandıran Instagram ‘da popülaritenizi arttırarak sosyal bir fenomen haline gelmek için illa ünlü mü olmak gerekir? Dahi bilgisayar mühendisi Mike Krieger’ın ara yüzünü oluşturduğu Kevin Systrom’un kuruculuğunu üstlendiği bu fotoğraf paylaşım aleminde popülariteyi yakalamanız için Justin Bieber olmanıza gerek yok. Şimdilerde 200 milyon aylık kullanıcı sayısına ulaşan Instagramdan takipçi devşirmek elbette ki imkansız değil. Mademki  Instagram’ da ki takipçi sayımız kadar konuşur hale geldik, öyleyse kolay yolları ve taktikleri bilmekten başka çaremiz yok. Peki, bu çılgınca yayılan trendin en havalı tarafı haline gelmiş olan takipçi sayısını nasıl arttırabiliriz? O zaman gelin Instagram’da popüler olma yolları meselesine bir dalış yapalım. Aşağıda değineceğimiz yöntemlerin size ışık tutacağı kanısındayım. Öyleyse başlayalım;

instagramda-populer-nasil-olur

1.İnstagram’daki en popüler fotoğrafları inceleyip sonuçlar çıkarın

Instagram’da ki en popüler fotoğrafları inceleyip sonuçlar çıkararak kimin hangi taktiklerle takipçi sayısını arttırdığını analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Takipçi kazanmanın püf noktalarına hakim olmaya başladıkça tercihlerinizin bu anlamda değiştiğini göreceksiniz. Yada zaten doğru yaptığınız tercihlerin üstüne daha fazla düşeceksiniz.

Instagram’da daha popüler olmak için;

2.En çok kullanılan hashtagleri keşfedebilirsiniz

Etiketler trendlere göre değişebilir takip etmek fark edilmenizi kolaylaştıracaktır. İşte dünya çapında en çok kullanılan 50 etiket:

1.#love, 2.#instagood, 3.#me, 4.#tbt, 5.#cute, 6.#follow, 7.#followme, 8.#photooftheday, 9.#happy, 10.#tagsforlikes, 11.#beautiful, 12.#selfie, 13.#girl, 14.#picoftheday, 15.#like, 16.#smile, 17.#friends, 18.#fun 19.#fashion 20.#summer 21.#like 22.#instadaily 23.#igers 24.#instalike 25.#food 26.#amazing 27.#swag 28.#follow4follow 29.#tflers 30.#likeforlike 31.#bestoftheday 32.#style 33.#instamood 34.#wcw 35.#f4f 36.#followforfollow 37.#l4l 38.#family 39.#nofilter 40.#life 41.#lol 42.#repost 43.#pretty 44.#hair 45.#my10 46.#sun 47.#art 48.#webstagram 49.#iphoneonly 50.#instasize 50.#tweegram

instagramda-populer-olma-yollari

   3.Takipçilerinize kıymet verin

Önemsenen insanlar önemsemeye meyilli olurlar. Takipçilerinize gösterdiğiniz özen ve saygı sizi mutlaka daha popüler kılacaktır.

   4.Paylaştığınız fotoğraflara özenin

Hangi filtreyi ve hangi detayları kullandığınız takipçilerinizin beğenileri üzerinde etkili olacaktır. Değişik yerlerde farklı fotoğraflar paylaşın. Instagram’da daha popüler olma yolları hakkındaki yazımın sonuna geldim. Size olan ilginin katlanarak büyümesi dileği ile.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top