Blog

Instagramda Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Sosyal medya’da popüler olmak, popüler olan insanı hiç beklemediği yerlere getirebiliyor. Beklenmedik iş sahalarının açılmasına yardımcı oluyor. TV programlarına konuk olup Türkiye’nin hatta Dünyanın sizi tanımasına fırsat yaratıyor. Bunlardan birisi de Instagram’da popüler olmak. Popüler olmak için “instagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır?” sorusuna cevap vermeniz gerekiyor. Bu sadece kişiler için geçerli olan bir soru değil, şirketler de bu soruya cevap vermek zorunda, çünkü sosyal medya kanalıyla satışlarını arttırma fırsatını kaçırmak istemezler.

instagram-takipci-satin-al

Ne Yaparak Takipçi sayınızı arttırırsınız!

Sağlıklı bir şekilde instagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır? Sorusuna cevap arayalım. Çünkü sağlıklı bir şekilde bu işlemi yapmazsanız hiçbir faydasını göremezsiniz.

1.İnsanlarla iletişime geçin, bunu paylaşılan fotoğrafların altına yorum yazarak, paylaşarak ya da beğenme yoluyla yapabilirsiniz. Dikkat çekici yorumlar size beklide paylaştığınız fotoğraflardan daha çok takipçi kazandırabilir.

2.Hashtag kullanımı. Yani etiket kullanımını düzgün bir şekilde yapmalısınız. Bu ne demek! Paylaştığınız fotoğraf ile kullanacağınız etiketler birbirleriyle uyumlu olmalı. Daha çok kişiye ulaşmak için çok sayıda etiket eklemeniz sağlıklı değildir. Size zarar verebilir. Doğal olmalı ki insanlar sizi takip etmek istesin.

instagram-fenomeni

3.Güncellik ve Filtreleme. Güncel olarak fotoğraf paylaşımı ya da video paylaşımı yapmalısınız. Bu sizin gündemde kalmanızı sağlayacaktır. İnsanlara sizi unutturmayacaktır. Ayrıca paylaştığınız fotoğraflarda fitreleri doğru bir şekilde kullanmalısın. Instagramın bu konuda desteği olmasına rağmen bazen yetersiz kalabiliyor. Bunun için farklı uygulamalar tercih etmelisiniz.

4.Diğer sosyal ağlardan destek alın. İnstagram hesabınızı Twitter, Facebook vb. sosyal ağlarda paylaşarak insanların haberdar olmasını sağlamalısınız. Şunu unutmayın etkileşim her şeydir. Sadece fotoğraf paylaşmak sizi popüler yapmaz, etkileşiminiz ne kadar yüksek olursa popülerliğiniz o kadar çok olacaktır.

4 madde de Instagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bol paylaşımlı günler.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top