Blog

Twitter Listeleri Nedir Ve Nasıl Fayda Sağlar?

Twitter’ı günümüzde kullanmayan neredeyse kalmadı. Büyük şirketlerin CEO’ları, devlet başkanları, bakanlar, milletvekilleri, hatta valiler bile kar tatillerini oradan halk ile buluşturuyor. Kullanmak bir tarafa önemli olan twitter’ı etkin kullanmak. Bunun için twitter’ın içinde olan Twitter listelerini etkin kullanmanız gerekiyor. Bu da Twitter listeleri Nedir ve Nasıl Fayda Sağlar? Sorularını ortaya çıkarıyor. Şimdi bu soruları cevaplayalım.

twitter-nedir

Twitter’da birçok kişiyi takip etme imkânına sahipsiniz. Birçok konu da bu şekilde bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Ama takip edecek kişi o kadar fazla olduğunda bazen çok değerli bilgileri kaçırabilirsiniz. Bunun için de twitter’da takip ettiğiniz konuya, önemine ya da etkileşim içinde bulunmak istediğiniz kişiye göre listeler oluşturma imkânınız var.

Bu şekilde şirketler için rakiplerini izlemeyi kolaylaştırır. Takip ettiğiniz sektörler ilgili liderlerin neler yapıldığı ve onlarla nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sektörün liderleri ile iletişim kurulabilir. Bildiğiniz gibi twitter’da trendler bir anda ortaya çıkabiliyor, bu sayede trendleri yakalamanız kolaylaşıyor. Ayrıca aktif takipçilerle iletişim kurmak için kolay ve etkili bir yoldur. Twitter listeleri Nedir ve Nasıl Fayda Sağlar? Sorularına bu şekilde kısaca cevaplayabiliriz.

twitter-listeleri

Ayrıca Twitter listelerini isterseniz serbest olarak birçok kişinin görmesine izin verebilirsiniz ve sizin sayenizde o listeleri kullanıcılar takip edebilir. Ama sadece sizin görebileceğiniz listeler yapabilir ve kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Unutmayın bilgi değerlidir, bilgiyi kaçırmamak ve ana akışınızı bozmadan bu listeler sayesinde Twitter’ı daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Listenizi çok basit bir şekilde oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kullanıcıyı listeye çok kolay bir şekilde takip edebilir ya da listeden çıkarabilirsiniz. Belirli bir grubu bu listeler sayesinde kategoriye alıp istediğiniz an onları bilgi kirliliği olmadan takip edebilirsiniz. Bu da Twitter listeleri nedir ve nasıl fayda sağlar? Sorularının cevabını vererek, twitter’ı etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment

Back to top