Takip Sepeti

Bir Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Tanımadığınız birinin sosyal medya hesaplarını bulma adına izleyebileceğiniz bazı yollar bulunuyor. Çevrenizde gördüğünüz birinin sosyal medya hesaplarını merak ediyor ancak ona sormaya çekiniyor olabilirsiniz. Bu durumda kişiye sormadan var olan sosyal medya hesaplarını bulmak için izleyebileceğiniz bazı yollar bulunur.

E-posta aracılığıyla numaradan isim ve tüm sosyal medya hesaplarını bulma herhangi birini sosyal medyada bulmak istiyorsanız izleyebileceğiniz ve en çok kullanılan yöntemler arasında geliyor. Günümüzde kurumsal iletişim içinde en çok kullanılan e-mail adresleri yeni bir sosyal medya platformuna üye olurken de ihtiyaç duyulan bir etken haline geliyor. Dolayısıyla bir kişiyi sosyal medya platformlarında bulmak istiyorsanız mail adresine sahip olmanız yeterli olabilir!

İsim ve soy isim yaratması yapmanıza rağmen sonuç bulamıyorsanız kişinin e-mail adresini arama motoruna yazabilirsiniz. Ancak mail adresini yazarken sonunda yer alan ibareleri yazmalısınız. İlk kısımda yer alan isim çoğunlukla sosyal medya hesaplarının algoritması tarafından tanınacağı için e-posta adresiyle sosyal medya hesabını bulmanızı sağlar.

Bu yöntemi denemenize rağmen herhangi bir sonuç alamadıysanız mail adresiyle deneyebileceğiniz farklı bir yöntem daha var. Mail adresini internete yazdıktan sonra görseller kısmında aratabilirsiniz. Görseller kısmında attığınız mail adresiyle uyuşan sosyal medya paylaşımlarını görebilirsiniz. Böylelikle e-posta aracılığıyla sosyal medya hesabı bulma mümkün olabilir.

Fotoğraf ile Sosyal Medya Hesabını Bulma

Fotoğraf ile sosyal medya hesabını bulmak için Google görselleri kullanmanız gerekiyor. Öncelikle arama motorundan görsel aratma özelliğini aktifleştirme eli ve aynından kişinin görselini telefonun görsel arama çubuğunda yer alan fotoğraf işaretine tıklayarak çekmelisiniz. Böylelikle görsel ile uyumlu olan bütün fotoğraflar Google görseller üzerinden sıralanır. Siz de bu şekilde kişinin fotoğrafıyla sosyal medya hesaplarını bulmuş olursunuz.

yurt genelinde genclik ve sosyal
bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulma

Google tarafından geliştirilen bir başka özellik olan Google Lens kişinin fotoğrafıyla sosyal medya hesaplarını bulma konusunda önemli bir avantaj yaratır. Google Lens üzerinden satın almak istediğiniz bir ürünü ya da sosyal medya hesabını aradığınız kişinin fotoğrafını aratarak internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Cep Telefonu Numarası ile Sosyal Medya Hesabını Bulma

Kullanıcı adını bilmediğiniz birinin sosyal medya hesaplarını bulma için izleyebileceğiniz bir diğer yol cep telefonu numarasıdır. Cep telefonları genellikle internet sitelerine kayıtlıdır. Özellikle sosyal medya platformları hesap doğrulaması için genellikle cep telefonu numarası talep eder.

Google üzerinden kişinin numarasını arattığınızda sosyal medya hesaplarına direkt olarak ulaşamazsanız da Linkedin gibi iş arama platformlarına ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar genellikle bu platformlara cep telefonu numaralarını ve sosyal medya hesaplarını ekler. Dolayısıyla numara sayesinde Linkedin’e ulaşabilir buradan sosyal medya hesaplarına erişim sağlayabilirsiniz.

Özetle tanımadığınız ve kullanıcı adını bilmediğiniz birinin sosyal medya hesaplarını bulmak için izleyebileceğiniz farklı yollar bulunur. Ancak hiçbir yolun sizlere kesin olarak kişinin hesabını bulabileceğini düşünmeniz doğru olmaz. Fakat yine de bu yolların denemeye değer olduğunu da göz ardı etmemek gerekir!

Sosyal medya hesaplarını bulmak için kullanılabilecek programlar var mı?

İnternet kullanımı ve buna bağlı olarak sosyal medya platformlarının kullanımının gelişmesiyle birlikte kullanıcıların merak ettikleri konularda değişkenlik göstermeye başladı. Günümüzde iletişimin ilk adımı sosyal medyada etkileşim kurmak. Durum böyle olunca pek çok kişi sosyal medya hesaplarını bulmak için farklı yolda yöntemler deniyor. “Kişi Aratma Programı” ismi bu programlar, tanımadığınız kişilerin hesabını bulmanıza yardımcı olabiliyor.

Haritadan sosyal medya hesapları bulunabilir mi?

Eğer bir kullanıcının belirli bir konumda paylaşım yaptığınızdan eminseniz bu konumda yapılan paylaşımları harita üzerinden inceleyebilirsiniz.  Böylelikle harita üzerinden sosyal medya hesaplarını bulmak mümkün olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu